Už jste okusili kouzlo živé raw čokolády? Její vyjímečnost spočívá v tom, že je vyrobena z kakaových bobů, které nejsou tepelně zpracovány, a tak jsou v nich zachovány všechny důležité minerály, vitamíny a enzymy ve vysoce koncentrovaném množství. Takto vyrobená čokoláda je velmi zdravá a dodá našemu tělu spoustu výživných látek :) 

Chcete si vyrobit svoji vlastní? :)

Tato je navíc vyjímečná tím, že jsme do ní přidali trochu kešu másla, které chuť čokolády zjemní a chuť se poté více podobá mléčné čokoládě.


Suroviny:

  • 10 g mixu Chocolate Lover 
  • 20 g nepraženého kakaového prášku
  • 50 g kakaového másla (RAW)
  • 50 g kokosového oleje (za studena lisovaného)
  • 1-2 lžíce kešu másla (nebo kokosového másla) pro zjemnění chuti a náznak "mléčné" čokolády :)
  • 2-3 lžíce oblíbeného sladidla, my používáme nejraději datlový sirup :) 
Postup:

Kakaové máslo nastrouhejte nebo nakrájejte na malé kousky a společně s kokosovým olejem a kešu máslem ho rozpusťte šetrně ve vodní lázni. Poté přimíchejte mix Chocolate Lover, kakao a sladidlo a důkladně promíchejte. Pokud bude potřeba, přidejte sladidla nebo kakaa více podle potřeby, abyste docílili požadované hustoty a hlavně chuti čokolády. 

Tekutou čokoládu nalijte do formičky na čokoládu, nebo do jakékoliv čtvercové nádoby podložené potravinářskou fólií. Čokoládu ozdobte oblíbeným čerstvým nebo sušeným ovocem, posypte kousky oříšků nebo semínky a nechte ji ztuhnout alespoň na jednu hodinu v lednici nebo mrazáku. Poté ji můžete vytáhnout a nalámat na kousky :)

Po téhle čokoládě rozhodně nemusíte mít výčitky svědomí, tak ji určitě vyzkoušejte! :)

Použité produkty